Ranczo: Tajemnice i ciekawostki z planu – gdzie kręcono słynny serial?

Uwielbiany przez miliony widzów, pełen humoru i niezapomnianych postaci, polski serial “Ranczo” skradł serca fanów telewizyjnych produkcji. Wioska Wilkowyje, w której rozgrywa się akcja serialu, oraz jej mieszkańcy przeszli do historii jako synonim świetnej zabawy, rodzinnej atmosfery i ciekawych anegdot z planu. Jeśli jesteś ciekawy, gdzie twórcy kręcili słynne sceny oraz jakie tajemnice i ciekawostki skrywa ten serial – czytaj dalej!

Niezwykłe miejsce, gdzie kręcono “Ranczo”

No to wyjaśnijmy sobie, gdzie właściwie kręcono ten kultowy serial – “Ranczo”! Głównym miejscem, w którym powstawały zdjęcia do serialu, była słynna wioska Wilkowyje. Ale czy wiecie, że Wilkowyje nie są tak naprawdę autentyczną miejscowością, ale wynikiem kreatywnej pracy scenografa? Jednak to nie jest tylko fikcyjna miejscowość, ponieważ Wilkowyje opierają się na wiosce Jeruzal, położonej nieopodal Skierniewic.

Jeruzal – prawdziwe Wilkowyje

Okazuje się jednak, że Jeruzal to nie jedyna wioska, gdzie kręcono sceny z serialu. Akcję serialu umieszczono także w Śmiłowie, w gminie Pakosławice. Spowodowane to było różnymi uwarunkowaniami planu zdjęciowego oraz potrzebą zmiany lokalizacji na inne miejsce, które miało inny klimat przestrzenny. Niemniej jednak, to właśnie w Jeruzalu nagrano dziewczyny zasadniczej części scen, a Śmiłów jest tylko pewnym uzupełnieniem.

Kościół i domy mieszkalne bohaterów

Ranczową wioskę tworzą głównie kościół, domy mieszkalne bohaterów oraz sklep. Najważniejszym miejscem w “Wilkowyjach” jest oczywiście wiejski kościół. Ten zabytkowy budynek kościoła szachulcowego znajduje się właśnie w Jeruzalu i pełni funkcję świątyni parafialnej.

Domy mieszkalne bohaterów serialu: Lucy, wójta i dyrektora szkoły również znajdują się na terenie Jeruzala. To właśnie tam kręcono większość scen, związanych z życiem prywatnym bohaterów, a tło stanowiły typowe dla okolicy krajobrazy wiejskie czy drogi zaśniężone zimą.

Sceny z kawiarni “U Helenki”

Sceny w kultowej kawiarni “U Helenki” były kręcone w nietypowym miejscu, bo tak naprawdę w pomieszczeniu udostępnionym przez jedną z prywatnych osób. Ten właściciel to sympatyczny pan Ryszard, który nie tylko pozwalał na kręcenie scen w swojej kawiarni, ale z sentymentem wspomina przygody związane z planem zdjęciowym.

Wójtowe biuro i inne alter-ego Rancza

Jako że z serialu powszechnie znane jest miejsce gdzie Wójt przekrętów dokonywał, warto wspomnieć, że te sceny również były nagrywane w realnych pomieszczeniach Jeruzala. Nigdy nie kręcono ich na dekoracjach, lecz właśnie w domu, w którym siedzibę ma sołtys wioski.

Zdjęcia do serialu były kręcone także we wnętrzach niektórych mieszkań bohaterów. Zaaranżowane zostały one dokładnie tak, jak w prawdziwych domach. Scenografowie dbali także o każdy, nawet najmniejszy detal, stąd namacalna wiarygodność tych dekoracji.

Na koniec…

I tak oto o szarym Jeruzalu, którego mieszkańcy zaskoczeni byli swoją niespodziewaną sławą, stało się swoistą Mekką dla entuzjastów komedii i sentymentalnych melodyjek zza kulis.

Wiele osób przemierza Polskę, aby odwiedzić rzeczywiste miejsce, gdzie odbywało się znane “Ranczo”, a napotkani na swojej drodze mieszkańcy tej wioski z dumą i życzliwością oprowadzają turystów po miejscach, które już na stałe zapisane są w historii polskiej telewizji.

Teraz już wszystko jasne, co nie? Nie ma już żadnej tajemnicy dotyczącej tego, gdzie kręcono “Ranczo”. Dlatego jak tylko pojawiają się kolejne powtórki tego serialu, warto spojrzeć na nie z nowego punktu widzenia i docenić pracę, jaką włożyli w ich stworzenie twórcy serialu i mieszkańcy wioski!

Wilkowyje – tajemnicza wioska z “Rancza”

Jeżeli zastanawialiście się, gdzie kręcono sceny z ulubionego serialu “Ranczo”, oto odpowiedź! Popularne Wilkowyje opierają się na wiosce Jeruzal oraz na Śmiłowie. W tych lokalizacjach znajdziemy kościół parafialny, domy mieszkalne bohaterów i nawet kawiarnię “U Helenki”. Niesamowite, jak tłem dla serialu stały się rzeczywiste miejsca, które dzięki kreatywnym scenografom i życzliwości mieszkańców wioski, nabrały namacalnej wiarygodności. Nie ulega wątpliwości, że teraz oglądając kolejne odcinki, będziecie mogli spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy.

Polecane atrakcje dla Ciebie:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Gdzie obejrzeć Big Time Rush: Przewodnik dla fanów serialu

Gdzie obejrzeć Big Time Rush: Przewodnik dla fanów serialu

Big Time Rush to popularny serial, który zdobył serca wielu fanów na całym

Next
Odkryj sposoby na oglądanie telewizji przez internet: proste porady dla każdego

Odkryj sposoby na oglądanie telewizji przez internet: proste porady dla każdego

Telewizja przez internet stała się coraz bardziej popularna, zwłaszcza w

You May Also Like